?

Log in

No account? Create an account
Zabierałam się do wklejenia tego od momentu, kiedy przeczytałam "Ekran kontrolny". Zabierałam się i zabierałam, i musiało dojść do zbiegu okoliczności - dzisiaj Jacek Dehnel ma spotkanie autorskie w Lublinie i właśnie dzisiaj postanowiłam w końcu posprzątać na pulpicie wywalając co się tylko da - żeby w końcu te dwa utwory trafiły na wierszomanię. "Ekran kontrolny" to jest w ogóle bardzo ciekawy tomik i te dwa wiersze absolutnie nie są dla niego reprezentacyjne - to tylko mi się nie chciało przepisywać niczego dłuższego. ;)

Goła kiść dłoniCollapse )Piosenka o garstkachCollapse )

Posejdippos | *133; *137

Bo nawał roboty. Bo momentami hic et nunc przyprawia mnie zamiennie o zgrzytanie zębami (wiadomości) i ból głowy (papierki, papierki, papierki do załatwiania, wypełniania i dodawania). Bo cofnięcie się do antyku przywraca życiu smak. Bo Posejdipposa czytałam kilka lat temu z olbrzymią przyjemnością.

dusza (...) księgami ćwiczonaCollapse )

Honei | Rybak; Setcho | Rybak

Przy spisywaniu kolejnych pozycji do katalogu książek odnalazłam miniaturowe wydanie Wierszy Zen. Przy pobieżnym czytaniu dwa mnie mocno ujęły; szczególnie pierwszy utwór wywołuje wrażenie czegoś ciepłego, spokojnego i przyjaznego — może przez to jesienne niebo. Trafia w mój dzisiejszy nastrój.

Wiersze są krótkie i podejmują ten sam temat, dlatego wrzucam je razem; oba w tłumaczeniu Andrzeja Szuby, przy czym tłumaczenie jest z angielskiego, więc to takie tłumaczenie dookoła.

Rybak, rybakCollapse )

Arystoteles | 1 (842)

Sprawdziłam, kiedy byłam tu ostatni raz — w sierpniu zeszłego roku. Ups. Tym razem wracam (mam nadzieję) porządnie (znajdą się inne wieroszolubne dusze zdeterminowane do rozruszania Wierszomanii, prawda?).

Doskonałości, pasmem trudów okupionaCollapse )

Profile

kartkowanie
wierszomania
polskie community dla fanów poezji

Latest Month

February 2012
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner